Medycyna Estetyczna

Odzyskaj młodość

MEDYCYNA ESTETYCZNA zajmuje się profilaktyką starzenia skóry i zabiegami rekonstrukcyjnymi, które odtwarzają stan sprzed tego procesu. Spowolnienie procesów starzenia się naszego organizmu poprawia jakość i komfort życia.

W naszej Klinice tym działem medycyny zajmuje się lekarz specjalista chirurg szczękowo-twarzowy Magdalena Ossowska –Wachowicz.

Zakres zabiegów:

  • terapia toksyną botulinową
  • wypełnianie kwasem hialuronowym
  • rewitalizacja fibryną i osoczem
  • stymulatory
  • mezoterapia igłowa


Toksyna botulinowa:

Toksynę botulinową wykorzystuje się głównie w redukcji zmarszczek mimicznych górnej części twarzy:

  • zmarszczki podłużne czoła – tzw. „lwia zmarszczka”,
  • zmarszczki poprzeczne czoła,
  • zmarszczki wokół oczu – tzw. „kurze łapki”,
  • zmarszczki dolnej powieki,
  • zmarszczki wokół ust – tzw. „zmarszczki palacza”

Toksynę botulinową wykorzystuje się również w przypadku leczenia bruksizmu, czyli zgrzytania i ścierania zębów, uzyskując zmniejszenie napięcia mięśni żwaczy.

Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) rewitalizuje i regeneruje skórę twarzy, szyi oraz dekoltu. PRP (platelet rich plasma) to autologiczny koncentrat płytek krwi zawieszonych w niewielkiej ilości osocza. Osocze bogatopłytkowe nazywane jest także koncentratem czynników wzrostu, które są odpowiedzialne za wzrost naczyń krwionośnych i syntezy kolagenu oraz stymulują procesy naprawcze w tkankach.

Postępowanie to często nazywane jest wampirzym liftingiem, ze względu na podanie w postaci iniekcji odwirowanych elementów krwi, pobranej uprzednio od pacjenta. Pozwala to na zachowanie dobrej jakości skóry dzięki stymulacji jej procesów regeneracyjnych. Poprawa napięcia i kolorytu skóry daje efekt zdrowego wyglądu.

Fibryna bogatopłytkowa (PRF, ang. Platelet Rich Fibrine) to koncentrat płytkowy w postaci trójwymiarowej struktury.

Płynna fibryna I-PRF podawana miejscowo tworzy przestrzenną siatkę, w której płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste uwalniane do tkanek, powodują rozpoczęcie się procesu odnowy. Otrzymuje się ją z własnej krwi pacjenta poprzez jej pobranie, a następnie odwirowanie. Dzięki temu fibryna bogatopłytkowa jest biokompatybilna. Poprawia elastyczność i gęstość skóry przez co jest skuteczna w profilaktyce przeciwstarzeniowej.

KWAS HIALURONOWY

Wolumetria – wypełnienie kwasem hialuronowym

Wolumetria niweluje niedoskonałości wyglądu zewnętrznego. Wypełnienie zapadniętych tkanek kwasem hialuronowym pozwala odbudować utraconą z wiekiem objętość rysów twarzy. Poprawa jędrności tkanek i spłycenie zmarszczek poprzez likwidację linii i bruzd na skórze, odtwarza młodzieńcze proporcje twarzy. Następuje wzmożenie produkcji kolagenu i elastyny, co prowadzi do poprawy jakości skóry. Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego stosujemy w korekcji fałdów nosowo-wargowych i modelowaniu kształtu twarzy ( policzków, bródki ). Efekt zabiegu utrzymuje się przez około 12–18 miesięcy i zależy m.in. od ilości i typu podanego kwasu hialuronowego oraz stopnia zaawansowania procesu starzenia.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów z zakresu medycy estetycznej. Jest stosowany w przypadku wąskich, asymetrycznych lub wysuszonych warg u pacjentek w różnym wieku.

Dzięki temu zabiegowi Twoje usta będą nawilżone i pełniejsze, co poprawi ich napięcie i uwydatni je. Postępowanie przeprowadzane jest po wykonaniu znieczulenia miejscowego (zastrzyk znieczulający). Początkowo po zabiegu może wystąpić obrzęk i niewielkie krwiaki, które po kilku dniach ustępują.

Ze względu na wchłanianie się kwasu hialuronowego efekty postępowania mogą być z czasem mniej widoczne, jednakże zabieg można powtarzać w celu uzyskania optymalnego efektu.

Nasze specjalizacje

Ortodoncja
Implantologia
Endodoncja
Stomatologia Estetyczna
Mikro Chirurgia
Higienizacja
Pedodoncja
Medycyna Estetyczna

Kliknij, aby poznać szczegóły

Placówka Wałbrzych Placówka Międzyzdroje Placówka Katowice