Endodoncja

Uratuj zamiast wyrywać

Na czym polega leczenie endodontyczne?

Endodoncja jest niezwykle ważną i trudną dziedziną stomatologii, dającą szanse na uratowanie zębów, które jeszcze niedawno skazane były na usunięcie. Leczenie kanałowe polega na usunięciu zainfekowanej lub martwej miazgi z kanałów korzeniowych i komory zęba. Do tego celu wykorzystuje się metody mechaniczne. Opracowane kanały następnie są odkażane oraz wypełniane przy użyciu specjalnych materiałów. Skuteczność takiego leczenia jest bardzo wysoka. Prawidłowo przeprowadzony zabieg leczenia kanałowego pozwala uratować na wiele lat, zagrożony usunięciem ząb.

Lepiej widzieć znaczy lepiej leczyć

Dla prawidłowego przeprowadzenia leczenia endodontycznego niezbędne jest zastosowanie odpowiednich technologii. Dlatego oferujemy Państwu leczenie kanałowe przy użyciu mikroskopu. Zastosowanie mikroskopu umożliwia nam uzyskanie optymalnie powiększonego i wyraźnego obrazu pola zabiegowego, dzięki czemu uzyskujemy obraz niewidoczny gołym okiem. Dzięki niemu możemy przeprowadzać skomplikowane zabiegi usuwania złamanych narzędzi z kanałów oraz zabiegi z zakresu mikrochirurgii stomatologicznej i chirurgii endodontycznej, cechujące się największą precyzją i dokładnością. Daje to szansę na uratowanie zębów, które jeszcze niedawno skazane były na usunięcie. Leczenie ponadto wspomagamy wykonywaniem zdjęć rentgenowskich, endometrem do pomiaru długości kanałów korzeniowych, systemem mikrosilników endodontycznych, systemem do ultradźwiękowego leczenia kanałów korzeniowych oraz zestawem do wypełnień opracowanych kanałów termoplastyczną guttaperką.

Rewolucja w endodoncji.

Mikroskop zabiegowy zrewolucjonizował współczesną stomatologię, zwłaszcza w precyzyjnych zabiegach takich jak leczenie kanałowe (endodoncja). Tylko w dużym powiększeniu można dokładnie zlokalizować, oczyścić narzędziami maszynowymi, zdezynfekować przy użyciu ultradźwięków oraz wypełnić termoplastycznym materiałem skomplikowane anatomicznie kanały korzeniowe zęba. Zakrzywione korzenie, często „diagnozowane” obliteracje kanałów (zarośnięcia kanałów), powikłania takie jak złamane narzędzia i perforacje, to są sytuacje w których konwencjonalne podejście do leczenia kanałowego nie wystarcza. Wszystkie te procedury są wykonywane na bardzo małym polu zabiegowym i poprawność ich wykonania zapewnia tylko i wyłącznie leczenie przy użyciu mikroskopu. Leczenie mikroskopowe odbywa się zazwyczaj podczas jednej wizyty i cechuje się bardzo wysoką skutecznością. Powyższe technologie są dla Państwa dostępne w centrum stomatologicznym Dentarama w Wałbrzychu. Lek. stom. Sebastian Cieślak.

Rys.1 Rzadko spotykana i skomplikowana anatomia korzenia, widoczne kanały dodatkowe

Rys.2 Zlecenie dokończenia leczenia kanałowego ze zdiagnozowaną obliteracją (zarośnięciem kanału)

Rys.3 Zlecenie usunięcia złamanego narzędzia oraz dokończenia leczenia kanałowego

Rys.4 Powtórne leczenie kanałowe (reendo) ze znalezieniem dodatkowego kanału

Rys.5 Jeden kanał rozdzielający się na dwa wąskie kanały

Rys.6 Wąskie i zakrzywione kanały

Nasze specjalizacje

Ortodoncja
Implantologia
Endodoncja
Stomatologia Estetyczna
Mikro Chirurgia
Higienizacja
Pedodoncja
Medycyna Estetyczna

Kliknij, aby poznać szczegóły

Placówka Wałbrzych Placówka Międzyzdroje Placówka Katowice