Mikro Chirurgia
Precyzja w rozwiązywaniu problemów z zębami
Usuwanie ósemki jest jednym z najczęstszych zabiegów z zakresu chirurgii stomatologicznej przeprowadzanych na całym świecie. Wiele osób może być zaniepokojonych perspektywą tej operacji, jednak istnieje wiele powodów, dla których może to być konieczne.
Usuwanie ósemek, znanych również jako zęby mądrości, jest procedurą chirurgiczną przeprowadzaną w gabinecie stomatologicznym. Zabieg ten może być niezbędny, gdy stwarzają one problemy, takie jak stan zapalny , ból , obrzęk, przemieszczanie innych zębów w wyniku ucisku. Przed przystąpieniem do zabiegu stomatolog przeprowadzi wywiad i szczegółowe badanie jamy ustnej oraz wykona odpowiednie zdjęcia rentgenowskie, aby ocenić położenie ósemek i zdecydować o konieczności i sposobie ich usunięcia. Może zlecić przyjmowanie określonych leków jeszcze przed samym zabiegiem.
Podczas samej operacji pacjent zostanie poddany miejscowemu znieczuleniu, aby zapewnić mu komfort i minimalizować ból. Jeżeli pacjent jest bardzo zestresowany lub jeśli zabieg ma być wyjątkowo kłopotliwy, stomatolog może zdecydować się na zastosowanie ogólnego znieczulenia. Warunkami do tego typu zabiegu dysponują jednak bardzo nieliczne gabinety. W przypadku ósemek wyrzynających się w miarę prawidłowo, zabieg może polegać na usunięciu tylko samego zęba. W przypadku jednak zatrzymanych , ułożonych nieprawidłowo, może być konieczne wykonanie nacięcia dziąsła i usunięcie części kości otaczającej. Ranę zazwyczaj zabezpiecza się szwami. Cały proces jest precyzyjny i przeprowadzany zgodnie z zasadami aseptyki.
Oto główne korzyści płynące z usunięcia ósemek:
1. Eliminacja bólu i dyskomfortu
2. Zapobieganie problemom z przylegającymi zębami oraz pogorszeniu warunków zgryzowych, zwłaszcza po leczeniu ortodontycznym.
3. Zapobieganie infekcjom
4. Uniknięcie powikłań