Czym jest metoda All-on-4?

All-on-4 to nowoczesna technika implantologiczna, polegająca na umieszczeniu czterech implantów w szczęce lub żuchwie, w tym dwóch pod kątem, które następnie służą jako podstawa do zamocowania mostu na stałe.

W klinice dentarama zabiegi wykonuje dr. Paweł Ossowski, przy użyciu implantów Nobel Biocare® lub systemu implantologicznego Oxy.

Przebieg zabiegu All-on-4

Proces leczenia metodą All-on-4 można podzielić na kilka etapów:

  1. Konsultacja i planowanie: Pierwszym krokiem jest dokładna konsultacja z lekarzem stomatologiem Pawłem Ossowskim. Na podstawie badania klinicznego i obrazów radiologicznych, lekarz ocenia stan kości i planuje rozmieszczenie implantów.
  2. Zabieg chirurgiczny: W trakcie jednego zabiegu chirurgicznego, zwykle trwającego około dwóch godzin, umieszczane są cztery implanty.
  3. Tymczasowy most: Jeszcze tego samego dnia, po umieszczeniu implantów, pacjent otrzymuje tymczasowy most, który jest przymocowany do implantów. Dzięki temu pacjent wychodzi z gabinetu z pełnym uśmiechem.
  4. Most ostateczny: Po kilku miesiącach, gdy implanty całkowicie zintegrowały się z kością, tymczasowy most jest wymieniany na ostateczny, wykonany z trwałych i estetycznych materiałów.

Zalety metody All-on-4

  • – Szybkość leczenia: Pacjenci mogą odzyskać pełen uśmiech już w ciągu jednego dnia.
  • – Mniejsza liczba implantów: Tylko cztery implanty na łuk zębowy, co redukuje koszty i czas zabiegu.
  • – Estetyka i funkcjonalność: Mosty mocowane na implantach wyglądają i funkcjonują jak naturalne zęby, co znacząco poprawia komfort życia pacjenta.

Kto może skorzystać z metody All-on-4?

All-on-4 jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które utraciły większość lub wszystkie zęby w szczęce lub żuchwie. Metoda ta jest także odpowiednia dla pacjentów z ograniczoną ilością kości, gdyż dzięki specjalnemu rozmieszczeniu implantów, można uniknąć dodatkowych zabiegów augmentacji kości.

Podsumowanie

Metoda All-on-4 to innowacyjne rozwiązanie w dziedzinie implantologii stomatologicznej, które pozwala na szybkie i efektywne przywrócenie pełnego uśmiechu. Dzięki jej licznych zaletom, coraz więcej pacjentów decyduje się na ten nowoczesny zabieg, ciesząc się jego efektami przez wiele lat. Jeśli rozważasz odbudowę zębów, skonsultuj się ze swoim dentystą i dowiedz się, czy All-on-4 jest odpowiednią opcją dla Ciebie.

Koszty zabiegu ustalane są indywidualnie dla każdego pacjenta.

Pozostałe wpisy

Implanty dentystyczne to długoterminowa inwestycja w uśmiech

Zastosowanie Laserów Chirurgicznych w Stomatologii: Precyzja dla Zdrowego Uśmiechu

Przeciwwskazania do Założenia Implantów Stomatologicznych

Przywracanie Pięknego Uśmiechu: Korony i Mosty

Jak pokonać strach przed dentystą? Radzenie sobie z lękiem stomatologicznym

Placówka Wałbrzych Placówka Międzyzdroje Placówka Katowice