Ortodoncja

Home / Ortodoncja

Ortodoncja dla Dzieci i Dorosłych

Leczymy pacjentów w każdym wieku. Małym dzieciom, proponujemy profilaktykę, ćwiczenia mięśniowe oraz proste aparaty, dzieciom starszym aparaty ruchome, a osobom dorosłym aparaty stałe. Stałe aparaty mają postać naklejanych na zęby zaczepów – zamków, w które wprowadza się aktywne łuki do korygowania ustawienia zębów. Stosujemy zamki metalowe i ceramiczne firmy 3M Unitek, które zapewniają doskonałe efekty kliniczne oraz mają bardzo estetyczny wygląd. W ofercie mamy także zamki samoligaturujące 3M, które nie wymagają stosowania ligatur, zapewniają przyspieszenie leczenia i zmniejszają liczbę wizyt kontrolnych.

3M to jedyna na świecie firma, która produkuje zamki wstępnie przygotowane do klejenia. Każdy zamek jest higienicznie zamknięty w szczelnym opakowaniu, a jego podstawa jest pokryta klejem, którego ortodonta nie musi nanosić ręcznie podczas zakładania aparatu. Ogranicza to czas zabiegu i podnosi higienę oraz komfort. Oferujemy wiele rodzajów aparatów stałych – począwszy od tradycyjnych aparatów metalowych, poprzez aparaty samoligaturujące SmartClip 3M znacznie skracające czas leczenia oraz zmniejszające ilość wizyt kontrolnych. Dysponujemy także szeroką gamą aparatów estetycznych – porcelanowych, szafirowych oraz całkowicie niewidoczne aparaty lingwalne Incognito – zakładane od strony języka. W trudnych przypadkach wspomagamy leczenie z zastosowaniem mikroimplantów ortodontycznych.

Nowa Metoda

Czym Jest Invisalign?

Twoja pewność siebie. Twój wygląd. Twoje życie. Dzięki Invisalign posiadanie wymarzonego uśmiechu nie jest już problemem. Co więcej, nie wymaga to prawie żadnych poświęceń w codziennym życiu. Invisalign prostuje zęby za pomocą kompletu przezroczystych, wymiennych alignerów, które są wykonywane na zamówienie – specjalnie dla twoich zębów. Każdy aligner będzie wymieniany co dwa tygodnie, tak aby twoje zęby stopniowo przesuwały się we właściwe miejsce – dzień po dniu i milimetr po milimetrze.

Alignery Invisalign – wygodne, przezroczyste i łatwe do zdjęcia. To nowy uśmiech bez wyrzeczeń. Już ponad 3 mln osób odkryło Invisalign. Przed opracowaniem planu leczenia wybrany przez ciebie Lekarz Invisalign wykona wycisk twoich zębów, aby sprawdzić, czy można będzie je wyprostować za pomocą systemu Invisalign. Po potwierdzeniu takiej możliwości zostanie opracowany szczegółowy plan leczenia z wykorzystaniem ClinCheck®, naszego narzędzia do tworzenia wirtualnego, trójwymiarowego projektu terapii. Oprogramowanie ClinCheck prezentuje sekwencję ruchów zębów, które następują w trakcie leczenia – dzięki temu jeszcze przed rozpoczęciem terapii możesz zobaczyć, jak powinny wyglądać twoje zęby na koniec leczenia.

Dostępność Usług:
  • Wałbrzych
  • Międzyzdroje

Aparaty Samoligaturujące

3M Unitek Smartclip

Aparaty samoligaturujące to nowoczesne systemy stałych aparatów ortodontycznych stwarzające nowe, niezwykłe możliwości terapeutyczne leczenia wad zgryzu. Dzięki unikalnej budowie zamków, leczenie przebiega znacznie szybciej. Możliwe jest skrócenie czasu leczenia o wiele miesięcy, a wizyty kontrolne odbywają się rzadziej w porównaniu z metodami tradycyjnymi.

W technice samoligaturującej nie stosuje się ligatur elastycznych „gumeczek”, łuki bowiem utrzymane są dzięki specjalnym klapkom lub zatrzaskom wbudowanym w zamki.Pozwala to na zminimalizowanie tarcia, które w metodzie tradycyjnej jest efektem ubocznym powstającym przy przesunięciu zębów wzdłuż łuku aparatu stałego. Można dzięki temu generować mniejsze siły i ograniczyć w znacznym stopniu objawy bólowe i dyskomfort towarzyszący zwykle leczeniu ortodontycznemu. Metoda samoligaturująca sprzyja również utrzymaniu idealnej higieny jamy ustnej. Udowodniono klinicznie, że podczas leczenia systemem samoligaturującym, odkładanie się płytki bakteryjnej, powodującej próchnicę i zapalenie dziąseł jest o 40% mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi metodami ortodontycznymi z zastosowaniem ligatur elastycznych.

Również aspekt estetyczny jest tu nie bez znaczenia. Zamki w metodzie samoligaturującej są mniejszych rozmiarów, a zatem są mniej widoczne w ustach pacjenta. Nowoczesny aparat samoligaturujący stwarza możliwość leczenia przebiegającego znacznie łatwiej oraz bardziej komfortowo dla pacjentów. Może być stosowany w każdym wieku zarówno u dzieci jak u dorosłych.

System Leczenia Pośredniego

Aparat stały w 15 minut

Klejenie zamków ortodontycznych metodą pośrednią jest techniką znaną od ponad 30 lat. Jednakże w Polsce metoda ta jest rzadko stosowana. Zamki pozycjonowane są na modelach gipsowych, a następnie za pomocą różnego rodzaju szyn transferowych przenoszone na odpowiednio przygotowane zęby pacjenta. Taki sposób postępowania wpływa istotnie na dokładność pozycjonowania zamków i znacznie skraca czas wizyty. Pierwsze systemy szyn transferowych i kleje ortodontyczne starszej generacji sprzyjały względnie dużej awaryjności stałych aparatów ortodontycznych montowanych tą metodą. Gwałtowny rozwój technik ortodontycznych, pojawianie się nowych materiałów, zarówno do użytku klinicznego, jak i laboratoryjnego, znacznie zmienił możliwości i skuteczność stosowanych w ortodoncji technik klejenia pośredniego.

Główne zalety metody:

  • Idealne umiejscowienie zamków ortodontycznych ze względu na łatwiejszy dostęp do zębów na modelu, w porównaniu z jamą ustną pacjenta
  • mniej wizyt spowodowanych złym umiejscowieniem zamka i lepszy ostateczny efekt estetyczny,
  •  dużo mniejsza ilość czasu spędzonego na fotelu podczas montażu aparatu.